Forumul studiilor și carierelor francofone în România! 🇷🇴🇫🇷

Am răspuns prezent la cea de-a doua ediție a Forumului studiilor și carierelor francofone în România, organizat de Ambasada Franței în România, Institutul Francez, Camera de Comerț și Industrie Franceză din România (CCIFER) și Agenția Universitară a Francofoniei (AUF-Europa Centrală și Orientală), în parteneriat cu Universitatea Națională de Știință și Tehnologie POLITEHNICA București, în perioada 24-25 mai 2024.

Am interacționat cu numeroși vizitatori, iar echipa facultății a participat activ la diferitele ateliere organizate. De asemenea, participanții au putut testa proiecte de VR realizate în facultate.

De asemenea, am avut onoarea de a primi la stand vizita E. S. Nicolas Warnery, Ambasadorul Franței în România.