Programul ATHENS – Mobilitate pe termen scurt pentru studenți

Ești student și vrei să explorezi Europa în timp ce studiezi? Programul de mobilități ATHENS îți oferă ocazia perfectă de a îmbina cursuri științifice cu activități culturale într-un mediu internațional!

📅 Perioada programului: 16-23 noiembrie 2024

De ce să te înscrii?

• 🌍 Rețea de 15 universități europene
• 📚 Curs intensiv de o săptămână: 30 de ore de cursuri științifice plus un examen
• 🌟 10-15 ore de activități cu „Dimensiune Europeană” (weekend obligatoriu)
• 🎓 Obține 2-3 credite ECTS, în funcție de universitatea ta de origine

Cum să aplici:

1. Accesează website-ul ATHENS și creează-ți un cont pentru a selecta cursurile pe care dorești să le urmezi
  2. Descarcă, completează și semnează Formularul de înregistrare și Formularul de angajament al studentului, apoi trimite-le prin e-mail la international@upb.ro și ghinea2003@yahoo.com
  3. Încarcă o solicitare de deplasare pe Platforma de mobilități POLITEHNICII București cu cel puțin 15 zile înainte de începerea mobilității (va fi transmis un ghid pentru această procedură)

Pentru mai multe informații și pentru a aplica, vizitează website-ul ATHENS sau pagina internațională a POLITEHNICII București.