Programul de formare psihopedagogică – Nivel I (inițial)

Universitatea Națională de Știință și Tehnologie POLITEHNICA București, prin Departamentul de Formare pentru Cariera Didactică și Științe Socio-Umane, vă oferă oportunitatea de a urma Programul de formare psihopedagogică în vederea certificării competențelor pentru profesia didactică, Nivel I (inițial). Acest program se desfășoară pe parcursul primilor trei ani de studii (anii I – III) și vă califică pentru posturi în învățământul gimnazial și liceal tehnic.

Programul este fără taxă pentru studenții POLITEHNICA București, iar înscrierea se face prin completarea online a chestionarului motivațional, disponibil aici. Termenul limită pentru înscriere este 4 octombrie 2024.

Pentru mai multe detalii, vă rugăm să consultați anunțul complet și/sau broșura.